Worm Geared Motors

Worm Geared Motors

                      İçbükey profilli silindirik sonsuz vida ve sarmal solucan tekerlek geleneksel tasarımlardan çok farklıdır. Solucan dişlerin bir içe dönük veya dışbükey yerine içbükey bir profili vardır. İçbükey profilli dişler yalnızca düşük spesifik dişlere tabidir basınç. Diş arasında ayırıcı bir yağ filminin tutulması  İçi boş kanatlar temas halinde olduğu için özellikle kanatlar kolaylaştırılmıştır dışbükey çiftleşme kanatları ile. Bu nedenle profil teması çok geleneksel dişli sistemlerine göre daha uygundur. İçbükey profilli dişler özellikle uygun bir konum sağlar esas olarak dik açılarda uzanan anlık eksenler için  kayma yönüne. Bu, yağlama oluşumuna yardımcı olur basınç, yani diş arasında bir yağ filmi oluşumu  yanlar. Yeni dişli kutularındaki diş yanakları henüz tam olarak düzeltilmeyecek, sürtünme açısının daha büyük ve verimli olacağı anlamına gelir.

                  ilk çalıştırma sırasında daha düşük. Giriş açısı ne kadar küçükse veya  başka bir deyişle, iletim oranı ne kadar yüksekse, o kadar belirgin  etki. Alıştırma prosedürü yaklaşık olarak  Tam yükte 24 ila 30 saat çalışma. Başlangıç verimliliği hiçbir zaman işletimdeki verimlilik kadar büyük değildir hız. Bir işe başlarken bu gerçek dikkate alınmalıdır. makinenin başlangıç özelliklerine bağlı olarak tam yükte  motor.

Dikkat: Çıkış milinden geri sürüş torku ile ilgili olarak,  lütfen azalan dişli diş verimini dikkate alın η '= 2 - 1 / η, özellikle solucanın yüksek iletim oranlarında  dişli kademesi (η = tahrik solucanı ile verimlilik).

 

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.